موهاي کاشته شده کي رشد مي کنند

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
موهاي کاشته شده کي رشد مي کنند  

فهرست مطالب [نمايش فهرست]


5 (100%) 1 vote
رشد موي کاشته شده , موهاي کاشته شده کي رشد مي کنند :  يک سوال مهمي که در ذهن اشخاص بعد از کاشت مو بوجود مي آيد اين است که موهاي کاشته شده کي رشد مي کنند؟


رشد موي کاشته شده


روز صفر : منظور همان روز انجام عمل کاشت مو مي‌باشد.


روزهاي 1 – 5 : مهم ترين زمان براي مراقبت از موهاي کاشت شده در هفته اول پس از عمل کاشت مو مي باشد. در 5 روز اول بعد از انجام عمل، بيمار در قسمت پيشاني و پشت سر گرفتار ورم خواهد شد چون موهايي که پيوند زده شده از اين قسمت ها برداشته شده است. همچنين پوست سر در ناحيه اي که جهت کاشت موهاي تازه ،بريدگي هاي ريزي وکوچکي در آن ايجاد مي شود قرمز و گاهي متورم مي‌شود. اين قرمزي غالبا يک تا دو هفته پس از عمل از بين مي رود .حساسيت ناحيه اي که از آنجا مو جهت کاشت برداشته شده هم پس از گذشت چند روز کاملاً برطرف مي‌شود.


روزهاي 6 – 10 : در اين برهه زماني، در سطح سر بيمار آثاري از ورم نخواهد بود و قرمزي پوست هم بايد کاملاً برطرف شده يا خيلي ناچيز باشد . در ناحيه هر يک از واحدهاي فاماکاما (حاوي 1 تا 4 تار مو)کاشته شده، پوسته ريزي تشکيل مي‌شود که در واقع لايه پوست خشک شده در محل عمل است. در طول اين مدت، پزشکان متخصص با شستشوي کامل گرافت‌هاي مو و سپس مالش ملايم آن‌ها با نوک انگشت، اين پوسته‌هاي ريز را از سطح سر خارج مي کنند .با انجام مداوم اين کاردر نهايت تا روز دهم پس از عمل، همه اين پوسته‌ها برطرف شده و موهاي کاشته شده تقريبا ظاهري شبيه به موي کوتاه شده خواهد داشت. درنهايت در حدود روز دهم، بخيه‌هاي ناحيه زخم‌ها کشيده مي‌شود و سر تقريبا به حالت عادي برمي گردد.


هفته 2 – 3 :  دقت کنيد که تار موهاي کاشته شده بر روي سر به صورت هميشگي نمي مانند پس از مدت حدود دو يا سه هفته اين تار موها مي ريزد ريزش اين موها تا اوايل هفته سوم وچهارم ادامه پيدا مي کند .بايد توجه کرد که ريزش اين موها از مراحل طبيعي از فرايند بهبودي موهاست و اتفاق غير قابل پيش بيني نيست. دليل ريزش موهاي ‌تازه کاشته شده آن است که تار اصلي مو از درون فاماکول رها مي‌شود، اما خود واحد فاماکاما و پياز مو کاملاً سالم و بدون تغيير مي باشند و يک تار موي تازه از درون آن‌ها رشد مي‌کند. درواقع اين مراحل قسمتي از چرخه طبيعي رشد موها مي باشد .


موهاي کاشته شده کي رشد مي کنند؟


آخر ماه 1 – اول ماه 2: اواخر ماه اول و اوايل ماه دوم فاماکول‌هاي مو بر طبق چرخه طبيعي رشد مو، وارد مرحله استراحت مي‌شوند وميزان ريزش و رشد مو متوقف مي شود . طول مرحله استراحت موها قبل از آنکه دوباره مرحله رشد موهاآغاز شود، مي‌تواند خيلي متفاوت باشد. در اين مرحله مقدار موهاي موجود در سطح سر، دقيقاً مانند زماني است که هنوز اقدام به کاشت مو نشده بودو اشخاص مي‌توانند طبق همان وضعيت ظاهري که قبل از عمل داشته‌اند در اجتماع حضور يابند به سر کارشان بروند وبه کارهاي عمومي خود بپردازند . همچنين در اين زمان از مرحله کاشت مو فرد مي تواند موهاي خود را به هر حالت که مي خواهد فرم داده ورنگ کند .


رشد موي کاشته شده در دو تا 9  ماه


ماه‌هاي 2 – 4 :


رشد موها در اين برهه زماني بيشتر مي شود وموهايي که که تازه مي رويند ديده مي شوندميزان وزمان رشد موها در افراد مختلف متفاوت است . در برخي از بيمارها، رشد موهاي تازه به فاصله کوتاهي پس از رويش اوليه مو آغاز مي‌شود،اين حالتي است که سرعت رشد مو زياد است اما در برخي ديگر موها ديرتر آغاز به رشد مي‌کند. موهاي تازه را در اين مرحله مي‌توان ديد اما به خاطر آنکه هنوز از زير پوست سر خارج نمي شود ، به‌صورت نازک و کم‌پشت ديده مي‌شود. قسمت عمده موهاي طبيعي نيز در اين زمان دوباره رشد مي‌کنند. ناحيه از پوست سر که موهاي کاشته شده از آنجا برداشته شده يا به اصطلاح ناحيه دهنده مو نيز کاملاً بهبود پيدا مي‌کند و قرمزي وتورم آن به صورت کامل از بين مي رود .


ماه‌هاي 5 – 9 :


فاصله بين ماه هاي پنجم تا نهم پس از عمل کاشت مو مرحله شدت يافتن رشد مو در ناحيه کاشته شده است .موهاي کاشته شده نسبت به بقيه تارموها کم پشت تر هستند وطول تارموهاي کاشته شده در اين فاصله زماني از عمل به طور متوسط 8 سانتي متر است در اين زمان در صورت تمايل مي توان آنهارا کوتاه کرد. پس از گذشت اين فاصله زماني يعني تقريبا در اواخر ماه نهم تغييرات مهمي درموهاي کاشت شده ايجاد شده و شروع به پرپشت شدن وضخيم شدن مي کنند .همچنين ناحيه دهنده مو نيز در پايان ماه ششم به صورت کامل بهبود مي يابد و حالت انعطاف پذيريش را باز مي يابد .


رشد موي کاشته شده در سال اول


سال اول : در اولين سالي که از کاشت مو مي گذرد تقريبا در اين مدت 80 درصد از موهاي کاشته شده رشد مي کنند. اغلب اين موها از پوست سر بيرون مي‌آيد وبه دليل انکه هنوز تعدادي زخم کوچک ناشي از کاشت مو در سطح پوست سر باقي مي ماند ممکن است موهاي رشد کرده قدري پيچ دار و فر خورده باشند. در طول سال بعد، اين حالت موها ب حالت قبلي خود برگشته و موها ظاهر طبيعي خود را به دست مي‌آورد.


رشد موي کاشته شده در سال دوم


سال دوم : يک سال که از کاشت مو گذشت بعد از اين مدت ظاهر نهايي موهاي کاشته شده خود را نشان مي دهد. در برخي از اشخاص ظاهر کامل مو در پايان سال اول ايجاد مي شود، اما در برخي ديگر طي شدن مراحل بيرون آمدن موها و افزايش تراکم و ضخامت آن‌ها به زمان بيشتري نياز دارد. علاوه بر آن، همزمان با بلندتر شدن موها، تراکم و پرپشتي آن‌ها نيز بيشتر مي‌شود، به اين دليل که حجم موها در ناحيه کاشته شده بيشتر مي شود .برچسب ها: , , , , , , , ,


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل