جوش بعد از کاشت مو

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
جوش بعد از کاشت مو  5 (100%) 1 vote
جوش بعد از کاشت مو : بعد از کاشت مو در پوست سر ودر ناحيه پيوند زده شده احتمال دارد جوش هايي ايجاد شوند .البته بروز جوش در حد يکي يا دوتا از دوماه بعد از کاشت مو طبيعي است ولي اگر بلافاصله بعد از عمل کاشت مو جوش ها پديد آيند يا تعدادشان بيشتر باشد خطرناک بوده و براي درمان فورا بايد به پزشک معالجتان مراجعه کنيد.


در طي زمان رشد موها در ناحيه از سر که کاشت مو انجام گرفته و تارهاي مو شروع به رشد مي کنند،جوش التهابي قرمز رنگي ايجاد مي شود. در صورت بروز، اين جوش ها خودبه خود درمان مي شوند و از بين مي روند اما در موارد نادري امکان دارد به کمک پزشک متخصص نياز داشته باشد.


جوش بعد از کاشت مو


نوع ديگري از جوش ها هستند که زماني در سطح پوست سر به وجود مي آيند که بالاي 50 درصد از تراکم موها هنوز مانده باشد در اين صورت بدليل کم بودن فضاي (خالي ازمو) ،ايجاد شکاف در مابين موهاي کاشته شده امکان پذير نيست واگر فرد به زور در بين موهايش شکاف ايجاد کند هم به ريشه هاي مو آسيب مي زند وهم ريشه موهاي اطراف بر ريشه موهاي کاشته شده فشار وارد مي کنند و کيست مويي يا جوش هاي چرکي بوجود مي آورند . زخم هاي شديد موجب عدم رشد موهاي کاشته شده مي شود و نتيجه عمل را خراب مي کند .


جوش بعد از کاشت مو  ايجاد مي شود


به بياني ديگر براي اينکه نتيجه موفقيت آميزي از فرايند کاشت مو بگيريد و در طي روند درمان وبهبودي پس از درمان مشکلي پيش نيايد و از نتيجه عمل لذت برده و راضي وخشنود گرديد بايد عمل کاشت موي طبيعي را زماني انجام دهيد که حداقل نيمي از از موهاي يک ناحيه از سرتان دچار ريزش شود .


در فرايند کاشت مو ، از قسمتي از سرکه تارموهاي هدف پيوند برداشته مي شود براي بهبودي سريع زخم هاي اين ناحيه و معلوم نشدن ناحيه اسکار بعد از برداشت مو ،به مدت دو هفته ناحيه برداشت مو در پشت سر را بطور مرتب در طول روز و شب گرم و مرطوب نگه داريد. کمپرس با حوله گرم و خيس و يا اسفنج مرطوب و گرم براي اين منظور مناسب مي باشد. در دو هفته اول پس از FUT براي اينکه پوست سر دچار کشش نشود و ناحيه اسکار يا جوشگاه در پشت سر آثاري از خود بر جاي نگذارد، مي بايست فرد از خم کردن سر خود در جهت رو به جلو خودداري نمايد .


براي اينکه بيمار از بيماري هايي مانند جوش هايي چرکي وکيست مويي در ناحيه پوست سر در امان بماند و احتمال آسيب ديدگي موهاي کاشته شده هم به صفر برسد بايد بيمارشستشوي کافي در سطح سرش را داشته باشد به اين منظور بيمار بايد هر سه روز يکبار سرش را خوب بشويدو کاملاً تميز کند تا ناحيه سرش پر از پوسته، شوره و چربي نشود .


تعدادي ازجوش چرکي هميشه در ناحيه عمل کرده بوجود مي آيد اما اين جوش ها اهميت چنداني ندارند. زمان ايجاد اين ضايعات پوستي ازحدود ماه دوم تا ماه چهارم بعد از عمل کاشت مو است . براي جوش نزدن ناحيه کاشت مو بايست خوب، تميز و مرتب با شامپو شسته شود. استفاده ازکمپرس گرم و مرطوب ودر درجه اول آنتي بيوتيک هاي خوراکي در صورت عدم جوابدهي آنتي بيوتيک موضعي به باز شدن وتخليه اين جوش ها کمک مي کند .برچسب ها: , , , , , ,


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل