اپيلاسيون موهاي زائد با وکس , عوارض وکس , هزينه و قيمت وکس

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
اپيلاسيون موهاي زائد با وکس , عوارض وکس , هزينه و قيمت وکس  

اپيلاسيون موهاي زائد با وکس , عوارض وکس :  موهاي زائد مشکل همه ي افراد است . داشتم موهاي زائد ناخوشايند است و از بين بردن آن ها يک موضوع بسيار مهم است . براي از بين بردن موهاي زائد روش هاي مختلفي وجود دارد . يکي از تکنيک هاي موثر براي از بين بردن موهاي زائد ، اپيلاسيون با وکس مي باشد . وکس به دليل اينکه ساقه ي مو را از زير سطح پوست بيرون مي کشد ، جز يکي از بهترين روش ها براي از بين بردن موهاي زائد به شمار مي رود . خود وکس به شيوه هاي مختلفي قبل انجام است ، که يکي از آن ها وکس گرم مي باشد . در ادامه ي اين مقاله در مورد انواع مختلف وکس ، روش هاي انجام وکس و عوارض ناشي از آن بيشتر صحبت مي کنيم .


وکس


بعد از انجام وکس رويش مجدد موها نازک تر خواهد بود و به مدت سه تا هشت هفته خبري از موهاي زائد نخواهد بود . در روش اپيلاسيون با وکس موهاي زائد ، نياز بر اين است که موها چند ميلي متر رشد کنند ، تا به راحتي از ساقه و ريشه کنده شوند . همچنين اپيلاسيون با وکس روش دردناکي است . اين در حالي است که رفع موهاي زائد با ليزر دردناک نيست و عوارض ناشي از اپيلاسيون با وکس را ندارد . و در روش ليزر نيازي به بلند شدن موها وجود ندارد .


براي از بين بردن موهاي زائد روش هاي مختلفي وجود دارد ، که در ميان اين روش ها ليزر مو روشي بدون درد است و عوارض جانبي بسيار ناچيزي دارد . و نتايج حاصل از ليزر درماني دائمي و طولاني مدت خواهد بود . امروزه با پيشرفت علم و تکنولوژي ليزر درماني عوارض کمتر و نتايج ماندگار تري را دارد . و همچنين ليزر موهاي زائد روشي امن و مطمئن در مقايسه با روش هايي همچون وکس مي باشد . در ليزر درماني عوارضي همچون سوختگي ب تيغ ، و رشد موهاي درون روييده وجود ندارد .


اگر شما هم جز دسته افرادي هستيد که داشتن موهاي زائد و رشد مداوم آن ها شما را آزار مي دهد ، و مي خواهيد اين موهاي زائد را از بين برده و پوستي صاف و شفاف داشته باشيد ، مي توانيد به کلينيک ليزر مو مراجعه کنيد . متخصصين ما در کلينيک ليزر مو با بهره گيري از جديدترين تکنولوژي ليزر موهاي زائد آماده ي ارائه ي خدمات به شما مشتريان عزيز مي باشند . خود ليزر درماني به روش هاي مختلفي قابل انجام است .متخصصين ما بعد از برگزاري جلسه ي مشاوره با شما ، بر حسب نوع پوست و موي شما ، بهترين روش ليزر درماني را به شما پيشنهاد مي دهند .


وکس موهاي زائد


همانگونه که در قبلا نيز اشاره کرديم ، وکس جز موثرترين روش هاي از بين بردن موهاي ازئد مي باشد و در اين روش وکس يا موم به نواز آغشته مي شود و سپس اين نوارها بر روي موهاي زائد چسبانده مي شود . و سپس در خلاف جهت رويش موها اين نوارها به سرعت از سطح پوست جدا مي شود . ميزان موفقيت در از بين بردن موهاي زائد در روش اپپلاسيون با وکس موهاي زائد به سرعت جداکردن نوارهاي آغشته به موم از روي سطح پوست بستگي دارد ، و اين روش به مدت ماندن موم روي پوست بستگي ندارد .


براي کسب نتيجه ي رضايت بخش از وکس ، بايستي بلندي موها در حد چند ميلي متر و بيشتر از نيم سانتي متر باشد ،اين کار به جدا شدن سريع موها از ريشه کمک مي کند و مانع از گير کردن موم به موها مي شود . بعد از انجام اپيلاسيون ريختن پودر روي پوست براي جذب رطوبت اضافي موثر است و همچنين اين روش همانند مانع روي پوست عمل مي کند .


امروزه وکس با کيفيت هاي مختلفي توسط شرکت‌هاي مختلفي توليد مي شود . بعضي وکس‌ها بر پايه عسل بوده و برخي کرمي مانند هستند . همچينين در ساخت وکس از مواد ديگري چون روغن درخت چاي، گيلاس، شکلات و لاوندر (اسطوخودوس) نيزاستفاده مي‌شود.


انواع وکس


همانگونه که پيشتر نيز گفتيم ، وکس جز يکي از روش هاي بسيار رايج از بين بردن موهاي زائد در کشئر ما است و خود وکس انواع مختلفي دارد ، که در ادامه به آن مي پردازيم .


وکس گرم


وکس گرم که معمولا به صورت سرد در قوطي به فروش مي‌رسد ، جز روش هاي رايج اپيلاسيون و رفع موهاي زائد مي باشد . براي استفاده از وکس گرم بايستي آن را با ماکروويو نرم کنيد. يکي از بهترين روش هاي موجود براي رفع موهاي زائد وکس گرم است . وکس گرم به راحتي روي پوست پخش شده و موها در طي حرارت گرم و نرم مي شود . درد ناشي از وکس خيلي کم است .


وکس سرد


يکي از انواع وکس ، وکس سرد است . وکس سرد به گرم کردن نيازي ندارد . و اين وکس بلافاصله بعد از خارج شدن از ظرف به طور مستقيم روي پوست قابل استفاده است .استفاده از وکس سرد بسيار آسان است ، ولي به دليل اينکه وکس نرم سفت است ، به مدت زمان بيشتري براي ماليدن وکس روي پوست نياز است . براي اينکه موها به طور کامل از سطح پوست جدا شود ، بايستي وکس به خوبي در سطحپوست پخش شود . عيب ديگري که وکس سرد دارد ، اين است که اين وکس در مقايسه با وکس گرم دردناک تر مي باشد .


نوارهاي موبر آماده


روش ديگر که در وکس براي از بين بردن موهاي زائد است ، استفاده از نوارهاي موبر آماده مي باشد . در اين روش وکس از قبل روي نوارهاي آماده ماليده مي شود . شما مي توانيد اين نوارهاي آماده را روي سطح پوست چسبانيده و سپس به سرعت از روي پوست جدا کرده و به اين ترتيب موهاي زائد را از بين ببريد . مزيتي که اين نوع وکس دارد اين است که استفاده از آن آسان است وهمچنين وکس در اين روش هدر داده نمي شود و به اندازه مورد نياز قابل استفاده است .


در صورتي که يک ناحيه پر مو باشد ، شما مي توانيد چندين باز از توارهاي موبر آماده استفاده کنيد ، تا موها به طور کامل از بين برود . براي استفاده از نوارهاي موبر آماده قبل از استفاده آن را گرم کنيد ، براي اين کار مي توانيد نوارها را بين دو کف دست مالش دهيد ، سپس روي موها چسبانيده و سريعا آن را روي پوست بکشيد و با يک حرکت از روي پوست جدا کنيد . نوارهاي موبر مرغوب با نوارهاي صددر صد طبيعي نخي روش مناسبي براي از بين بردن موهاي زائد است.


وکس بدون نوار


اين نوع وکس به دليل عدم نياز به نوار به عنوان يکي از روش هاي محبوب و پرطرفدار اپيلاسيون به شمار مي رود . براي استفاده از اين وکس کافي است ، مقداري از آن را گرم کنيد . البته مي توانيد اين وکس را در دماي اتاق به صورت گرم يا سرد استفاده کنيد . اين نوع وکس در جهت رويش مو استفاده مي شود ، البته بايد لايه ي ضخيمي از وکس را روي پوست بماليد . استفاده از وکس سخت در نواحي کوچک و حساس قابل استفاده است . استفاده از اين وکس براي موهاي ضخيم و پرپشت نتيجه ي مطلوبي خواهد داشت .


عوارض وکس ناحيه تناسلي


اپيلاسيون موهاي زائد ناحيه ي تناسلي و نقاط ديگر بدن با استفاده از وکس يکي از روش هاي سريع براي از بين بردن موهاي زائد است ، ولي با اين حال اين روش يکسري عوارض جانبي دارد ، که در ادامه در مورد اين عوارض بيشتر صحبت مي کنيم. توصيه ما به شما اين است که قبل از اينکه به وکس اقدام کنيد ، در مورد عوارض جانبي آن اطلاعات کافي داشته باشيد . از عوارض جانبي وکس عبارتند از :


قرمزي


قرمزي پوست بعد از وکس بيکيني و ناحيه تناسلي طبيعي مي باشد ، و اين موضوع ربطي به محکم بودن موهاي زائد، ندارد . شدت قرمزي پوست متفاوت بوده و از صورتي شدن ملايم که تا چند ساعت برطرف مي شود ، تا راش و برآمدگي‌هاي قرمز رنگ و حتي خونريزي و کبودي چند روزه متغير است . اين موضوع در بين همه ي افراد طبيعي بوده و ربطي به استفاده ي مجدد از وکس ندارد و حتي افرادي که مرتبا عمل وکس را انجام مي دهند ، باز هم ممکن است دچار قرمزي پوست شوند.


موهاي درون روييده


رشد موهاي درون روييده يکي ديگر از عوارض شايع وکس موهاي زائد مي باشد . انجام وکس در جهت رويش مو انجام مي شود . ولي در ناحيه هايي مانند بيکيني و زيربغل که رويش موها در جهات مختلف است ، مشکل مي باشد . موهاي درون روييده ظاهري ناخوشايند به پوست مي دهد و همچنين دردناک است .


راش، برآمدگي و خونريزي


راش، برآمدگي و خونريزي يکي ديگر از عوارض وکس موهاي زائد مي باشد . ين عارضه بيشتر در ناحيه ي تناسلي ظاهر مي شود .


واکنش آلرژيک


حساسيت و آلرژيک يکي ديگر از عوارض وکس موهاي زائد مي باشد ، اين عارضه به ندرت اتفاق مي افتد . اين عارضه بسيار آزاردهنده است و احتمال بروز آن در صورت حساس بودن پوست بيشتر است .


کاهش خاصيت کشساني پوست


انجام دادن وکس در طي سال ها باعث بروز عوارض زيادي خواهد شد . حتي اگر وکس خيلي ملايم انجام شود ، با اين حال پوست بدن در هنگام اپيلاسيون بيکيني و بدن کشيده مي‌شود . انجام وکس و کشش پوست در طولاني مدت مقاومت پوست را کاهش داده و خاصيت کشساني آن را از بين مي برد و پوست ضعيف تر شده و چين وچروک زيادي بر روي آن ظاهر مي شود . امکان بروز اين عارضه در نواحي حساس مانند ابروها و ناحيه ي تناسلي بيشتر است . انجام وکس بتعث صافي پوست شده و آن را بدون مو مي کند ولي انجام مداورم آن در طولاني مدت باعث پيري زودرس مي شود .


ليزر جايگزيني بهتر براي رفع موهاي زائد


بهترين و ايده آل ترين روش براي از بين بردن موهاي زائد ليزر درماني است . استفاده از وکس نتايج طولاني مدتي ندارد و شما مي توانيد براي از بين بردن دائمي و طولاني مدت موهاي زائد از ليزر استفاده کنيد . در ليزر درماني نور ليزر فوليکول هاي مو را مورد هدف قرار مي دهد ، و با از بين بردن فوليکول هاي مو رشد موها را متوقف مي کند و موهاي زائد را به طور دائمي از بين مي برد . ليزر درماني تنها روشي است که نتايج طولاني مدتي را به همراه دارد .


با ليزر درماني فوليکول هاي مو به طور کامل از بين مي رود و ديگر نيازي به استفاده از وکس و ساير روش هاي از بين بردن موهاي زائد نيازي نيست . نتايج حاصل از ليزر درماني دائمي بوده و نياز به تکرار درمان نيست . ولي به دليل شکل گيري مجدد فوليکول هاي مو تکرار درمان هر چند سال يک بار توصيه مي شود .برچسب ها: , , ,


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل