درمان کم پشتي مو , چگونه موهاي خود را تقويت و پرپشت کنيم؟

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل
درمان کم پشتي مو , چگونه موهاي خود را تقويت و پرپشت کنيم؟  

فهرست مطالب [نمايش فهرست]


5 (100%) 1 vote
درمان کم پشتي مو , چگونه موهاي خود را تقويت و پرپشت کنيم؟ : در همه افراد ريزش مو وجود دارد ولي بيشتر از حد معمول بايد درمان شود معمولا صدتار هر روز از مو هاي هر شخص کم ميشود که اکثرا هنگام شستن و شانه زدن اين اتفاق مي افتد ولي ايم مقدار نگران کننده نيست و تاثيري بر پرپشتي کلي مو ندارد، چرا که فقط درصد ناچيزي از انبوه موهاي سر را شامل مي‌شود، جالب است بدانيد که هر فرد بالغ بيش از 150000 تار مو دارد. به علاوه مقدار رويش مو بيشتر از ريزش مو است.و اين باعث ميشود که موي افراد با وجود کمي ريزش همچنان پرپشتي خود را حفظ کند.


درمان کم پشتي مو


ولي امروزه افراد زيادي از مشکل ريزش موي شديد يا الوپسي رنج ميبرند در اينگونه افراد يا سرعت ريزش مو بر رشد مو غلبه ميکند يا کلا رشد مو متوقف ميشود.که مشکلات زيادي را در افراد ايجاد ميکند.


مو در زيبايي تاثير زيادي دارد و اگر فرد زيبايي خود را از دست بدهد اعتماد به نفس او هم نيز کم ميشود که مشکلات زيادي را بوجود مي اورد به همين دليل مشکل ريزش مو بسيار نارحت کننده است. در اين افراد به برخي درمان هاي تهاجمي روي مي اورند که در بيشتر اوقات مناسب نيست.


در کلينيک تخصصي مو درمان‌هاي غيرجراحي و غيرتهاجمي زير را براي ريزش مو پيشنهاد مي‌شود که عبارت اند از: • ماينوکسيديل

 • فيناسترايد

 • مزوتراپي

 • درمان با پلاسماي سرشار از پلاکت (پي آر پي)

 • ليزرتراپي


متخصصين و پزشک هاي مجرب در اين کلينيک پوست و مو در جلسه مشاوره بهترين روش درمان ريزش مو را به شما پيشنهاد مي‌دهند


چنانچه متخصص تشخيص دهد که بهترين روش انجام جراحي کاشت مو است ، شما را به يکي از متخصصين برجسته کاشت موي کلينيک معرفي مي‌کند تا در جلسه مشاوره به تفصيل انتظار خود از عمل را توضيح دهيد و با روند درمان آشنا شويد. جراحان ما متناسب با شرايط شما از يکي از جديدترين ابداعات در زمينه جراحي کاشت مو، روش استخراج واحد فوليکولي (بدون به جا گذاشتن جاي زخم) يا تکنيک‌ هاي ديگر استفاده مي‌ کنند.


کم پشتي موها و چرخه رشد مو


همان طور که در مطالب بالا توضيح داده شد ريزش مو به صورت طبيعي نياز به درمان ندارد ولي اگر بيش از اين حد باشد نگران کننده است و يعني در چرخه مو مشکلي به وجود ماده است. هر فوليکول مو، يعني بخشي از پوست که مو توليد مي‌کند، چرخه‌اي سه مرحله‌ اي را طي مي‌ کند. که به صورت زير هستند. 1. مرحله مرحله آناژن يا رشد زماني است که مو واقعاً در حال رشد است و دو تا سه سال طول مي‌کشد.

 2. مرحله مرحله استراحت يا کاتاژن است که مو ديگر در حالت رشد نيست، اما همچنان به سر متصل است.

 3. پس از مرحله صد روزه کاتاژن مرحله تلوژن يا ريزش مو است.


قبل از درمان


درمان مناسب کم پشتي مو با توجه به سابقه پزشکي بيمار و تشخيص تخصصي و دقيقي انتخاب مي‌شود که بر مبناي معاينه باليني و آزمايش‌هاي لازم انجام مي‌ شود.
بايد بدانيم که سابقه پزشکي اطلاعات ارزشمندي را درباره زمان شروع کم پشت شدن موها، سرعت پيشرفت آن، نوع و شدت کم پشتي، ابتلا به بيماري‌هاي دامن زننده به کم پشتي مو (مانند کم کاري تيروئيد، بيماري‌هاي خودايمني، کم خوني و…) در اختيار پزشک قرار مي‌دهد، به علاوه سابقه خانوادگي ريزش مو نيز عامل مهمي به شمار مي‌ رود.


درمان کم پشتي موها


درمان‌هاي مختلف کم پشتي مو به دو گروه اصلي نگهدارنده‌ ي غيرجراحي و جراحي تقسيم بندي مي‌ شود. جاي زخم دائمي هميشه پس از کاشت باريکه مو (FUT) باقي مي‌ ماند، اما اگر کاشت مو به روش جديدتر استخراج واحد فوليکولي (FUE) انجام شود، جاي زخم باقي نمي‌ ماند. درمان‌هاي نگهدارنده‌ روش‌هاي غيرتهاجمي زير را دربرمي‌گيرد: • پي آر پي (درمان با پلاسماي سرشار از پلاکت)

 • درمان دارويي

 • ليزر تراپي

 • درمان‌ هاي جانبي‌ با مکمل‌هاي مغذي، لوسيون‌ها، شامپوها و…

 • مزوتراپي


دارو درماني


درمان دارويي کم پشتي موها معمولا بوسيله دو دارو اصلي انجام مي‌ گيرد:


فيناسترايد : اين دارو کنش آنتي آندروژن دارد و بازدارنده مشتقات تستوسترون است که در شروع ريزش مو نقش دارد.
ماينوکسيديل : اين دارو مرحله آناژن مو را طولاني‌ تر مي‌ کند.


داروي جديد ديگري به نام دوتاسترايد نيز تجويز مي‌شود که در مقايسه با فيناسترايد اثرهاي آندروژنيک قوي‌تري دارد. به حز داروهاي خاص ريزش مو داروهاي ديگري نيز مانند کورتيکواستروئيد موضعي به منظور مقابله با التهاب تضعيف کننده فوليکول‌هاي مو روي پوست سر زده مي‌شود. البته اين داروهاي غيراختصاصي زماني مورد استفاده قرار مي‌گيرد که دليل ريزش مو مشخص نباشد و درمان قطعي يافت نشود؛ آلوپسي منتشر، آلوپسي سيکاتريسيل (ريزش موي جاي زخم) يا ريزش موي سکه‌اي از اين موارد به شمار مي‌آيد.


درمان‌هاي جانبي و مکمل


در کنار درمان ريزش مو کي توان از مواد ديگري براي درمان ريزش مو و تقويت مو ها براي رشد مجدد مو ها مانند شامپو، لوسيون يا آمپول‌هاي حاوي مواد مغذي، مکمل‌ هاي غذايي ويتامين‌ ها، مواد معدني، آمينواسيدها و…استفاده کرد. مکمل‌ هاي غذايي ويتامين‌ ها، مواد معدني، آمينواسيدها و… اشاره کرد. البته سودمندي اين مواد و فراورده‌ها براي درمان ريزش مو هنوز به اثبات نرسيده است، اما شکي نيست که رعايت رژيم غذايي سالم و متعادل، سرشار از فيبر و ويتامين‌ها، به ويژه ويتامين‌هاي گروه B و عناصر کمياب مانند روي به حفظ سلامت بدن و موها کمک مي‌ کند. به علاوه به افراد داراي موهاي حساس کم پشت و ضعيف که طاسي در خانواده آنها سابقه داشته است توصيه مي‌ شود براي شستشوي روزانه از شامپوهاي ملايم با pH خنثي استفاده کنند.


ليزرتراپي کاشت مو


استفاده از ليزر براي پرپشت کردن موها نتايج موفقيت آميزي را در موارد ريزش موي مردانه در مرحله ابتدايي يا با شدت متوسط و همچنين آلوپسي منتشر به دست داده است. ليزر درماني خون‌رساني موضعي را در پوست سر بهبود مي‌ دهد و با افزايش توليد انرژي سلول‌هاي فوليکول مو تغذيه مو را بهتر مي‌ کند.


مزوتراپي


مزوتراپي به طور کلي درماني است که با ميکروتزريق‌هاي متعدد انجام مي‌شود. کلينيک تخصصي مو از اين روش موثر براي درمان ريزش مو بهره مي‌ گيرد. متخصصين ما براي درمان ريزش مو و تقويت مو محلول به دقت تهيه شده‌اي از مواد حياتي براي رشد مو را مستقيماً در ناحيه‌هاي کم پشت مو تزريق مي‌ کند. مزوتراپي راهکاري دائمي است که در آن سرم احيا کننده رشد مجدد موها را موجب مي‌شود و همزمان ريزش مو را کاهش مي‌ دهد.


مزوتراپي به تمام افرادي توصيه مي‌ شود که به دلايل مختلفي چون کمبود مواد مغذي، بيماري، تغيير مکان يا آب مورد استفاده براي شستشوي موها، نوسانات جوي، تحمل فشار و اضطراب به تازگي با مشکل ريزش مو روبرو شده‌اند يا مدت‌ها است از ريزش مو ناراحت هستند.


پي آر پي (PRP) کاشت مو


درمان با پلاسماي سرشار از پلاکت (پي آر پي) روش جديد و کارآمدي است که از نيروهاي التيام بخشي و رشد بدن خود بيمار بهره مي‌ گيرد. پلاسماي سرشار از پلاکت تهيه شده از خون خود بيمار به منظور توليد فاکتورهاي رشد پروتئيني تحريک مي‌شود که به نوبه خود سلول‌هاي بنيادي را به توليد سلول‌هاي جديد و رشد فوليکول‌هاي مو وادار مي‌ کند.


کاشت مو


افرادي که داراي مو هاي کم پشت و ريزش موي شديد هستند جراحي کاشت مو انجام ميدهند که اين جراحي به روش هاي مختلف انجام ميشود ولي در حال حاضر فقط به چهار روش در کلينيک تخصصي مو انجام مي‌ شود که عبارت‌اند از: FUT يا تکنيک کاشت باريکه مو، روش جديدتر FUE ، تکنيک BHT و تکنيک HRT.


در روش FUE چون فوليکول‌هاي مو به طور مجزا از ناحيه اهدا کننده گرفته مي‌شود، جاي زخمي باقي نمي‌ ماند.اما در روش FUT باريکه کاملي از پوست از ناحيه اهدا کننده، معمولاً پشت سر، جدا مي‌شود که جاي زخمي دائمي را باقي مي‌گذاردتکنيک BHT که اصطاحا به آن برداشت مو از بدن گفته مي شود.اين تکنيک در مواقعي که فرد بانک موي مناسب روس سر خود ندارد اما در ساير نقاط بدن مانند پشت گردن و روي سينه ها،موهايي مناسب وجود دارد استفاده مي شود.


جالب است بدانيد در کاشت مو به روش HRT مي توان از مو افراد ديگر نيز استفاده کرد براي افرادي که ريزش موي شديد دارند و بانک موي مناسب ندارند. بيماران اگر بعد از کاشت مراقب هاي لازم را انجام دهند مو هاي کاشت شده در سر باقي مي مانند و دايمي خواهند بودبرچسب ها: , , , , , ,


ãäÈÚ

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

اگر هرگونه سوال و یا اشکالی در رابطه با این زمینه و یا هر زمینه تحصیلی
مانند: مدرسه ، دانشگاه ، کنکور ، ارشد ، دکتری ، نظام وظیفه و... دارید ؛

...کافیست با ما تماس بگیرید

شماره تماس از خط ثابت 9099071613

شماره تماس دوم از خط ثابت 02170705003

پاسخگویی از ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل